Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Winobluszcz pięciolistkowy Murorum

Parthenocissus quinquefolia

Winobluszcz pięciolistkowy Murorum
8,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Szybko rosnące pnącze, idealne do wspinania się po murach, ścianach domów, dzięki wąsom czepnym z przylgami. To dzięki tym przylgom winobluszcz pięciolistkowy Murorum nie wymaga podpory. Popularne z nazwy również jako dzikie wino. Roślina nadaje się do każdego ogrodu, gdyż jest mało wymagająca oraz bezproblemowa w uprawie.

Charakterystyka

Pora kwitnienia VII-VIII
Liście Murorum jest ozdobny z liści. Liście całkowicie okrywają podporę. Jesienią z koloru zielonego zmieniają się w intensywną barwę czerwoną zdobiąc ogród. Dodatkowo od września do grudnia na pędach pojawiają się fioletowoczarne ozdobne kulki.
Wysokość Pnącze wspina się nawet do 10-20 m.
Roczny przyrost Rocznie przyrasta do 2 m.
Zastosowanie Można go sadzić przy ogrodzeniach, drzewach, altanach, pergolach, słupkach, kolumnach, na ekranach, ścianach domów. Sam czepia się podpory.
Mrozoodporność Całkowicie mrozoodporna roślina w naszym klimacie.
Stanowisko - Gleba Rośnie na każdej glebie - przeciętnej oraz piaszczystej. Znosi wiatry. Można go sadzić na stanowisku słonecznym oraz półcienistym. Idealny do krajobrazu miejskiego - toleruje zanieczyszczenia powietrza.
Pielęgnacja Ciąć tylko pędy nadmiernie się rozrastające. Cięcie silne przeprowadza się wczesną wiosną, cięcie słabsze cały okres wegetacyjny rośliny. Pnącze bezproblemowe, odporne na choroby i szkodniki.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka winobluszcz zaroślowy jest w doniczce P9, wysokości ok. 30-50 cm.

Oceń produkt

5.00/1 głosów