Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Wiciokrzew zaostrzony

Lonicera acuminata

Wiciokrzew zaostrzony
8,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Zimozielone pnącze z mnóstwem niewielkich rozmiarów kwiatów kwitnących od czerwca do października. Wiciokrzew zaostrzony szybko i bujnie się rozrasta, tworząc zwartą osłonę. Dorasta do 4 m dlatego idealnie nadaje się na osłonięcie od sąsiadów czy niezbyt ładnego widoku. Jest cenną rośliną gdyż nie gubi liści na zimę oraz jest łatwy w uprawie. Nadaje się także do uprawy w donicach balkonowych.

Charakterystyka

Kwiaty Niewielkie kwiaty, ale bardzo długo kwitnące. Na początku koloru kremowe, który zmienia się w żółty. Od września do listopada pojawiają się dekoracyjne, fioletowoczarne kulki - chętnie zjadane przez ptaki.
Pora kwitnienia VI-X
Liście Zimozielone liście, ostro zakończone, owłosione.
Wysokość Pnącze rośnie do 4 m.
Roczny przyrost Przyrasta od 1 do 2 m w ciągu roku.
Zastosowanie Wiciokrzewy owijają się pędami dlatego potrzebują podpory. Zaostrzony można sadzić przy altanach, pergolach, kratkach, ogrodzeniach, siatkach, również po drzewach oraz słupach, jeśli wspomoże się je podporą. Wspaniale wygląda jako roślina okrywowa.
Mrozoodporność Wystarczająco mrozoodporny w naszym klimacie.
Stanowisko - Gleba Miejsce bezwietrzne, półcieniste lub słoneczne. Rośnie na glebach przeciętnych, piaszczystych, żyznych oraz lekko wilgotnych. Lubi mocne podlewanie oraz nawożenie.
Pielęgnacja Nie wymaga cięcia aczkolwiek dobrze jest przeprowadzać cięcie odmładzające aby liście tworzyły się już od podstawy. Cięcie wykonuje się wczesną na przełomie marca oraz kwietnia.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Wiciokrzew zaostrzony jest w doniczce P9, wysokości ok. 10

Oceń produkt

5.00/37 głosów