Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Rdest Auberta

Fallopia aubertii

Rdest Auberta
12,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Idealne pnącze do naszego klimatu, jedne z najszybciej rosnących, dzięki czemu już w krótkim czasie całkowicie porasta podpory. Bujnie kwitnie od sierpnia aż do pierwszych mrozów. Malutkie, białe kwiaty, zebrane w wiechy urzekną każdego.

Charakterystyka

Kwiaty Białe i malutkie aczkolwiek licznie zebrane w wiechy neutralizują ostre kontrasty w ogrodzie. Bardzo dekoracyjna roślina.
Pora kwitnienia VIII-X
Liście Tworzą zieloną zasłonę skutecznie okrywając podporę.
Wysokość Dorasta nawet do 10-15 m. Przy niższych podporach pędy rozchodzą się na boki.
Roczny przyrost W sprzyjających warunkach rośnie do 6 m w ciągu roku, więc jest to jedno z najszybciej okrywających roślin. W ciągu jednego roku można się odgrodzić od wścibskiego sąsiada lub od brzydkiej budowli.
Zastosowanie Idealnie porasta pergole, kratownice, trejaże, słupy, kolumny, altany, bramki, ściany domów, ogrodzenia, ekrany, wysokie drzewa. Można sadzić również w pojemnikach balkonowych.
Stanowisko - Gleba Stanowisko powinno być ciepłe, nasłonecznione, toleruje również miejsca cieniste. Bardzo bujnie rośnie na glebach żyznych oraz wilgotnych, z powodzeniem można go uprawiać na glebach przęciętnych.
Pielęgnacja Nie wymaga cięcia, można przycinać tylko pędy, które za mocno się rozrastają. Roślina bardzo łatwa w uprawie, wymaga mocnych podpór, o które owijają się pędy.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Rdest Auberta jest w doniczce P11, wysokości ok. 30-60 cm.

Oceń produkt

5.00/32 głosów