Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Pelargonia mieszanka rabatowa

Pelargonium hortorum

Pelargonia mieszanka rabatowa
0,99 zł

Dostawa już od 7,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Wieloletnia, popularna roślina, do uprawy w doniczkach. Nazwa pochodzi od greckiego słowa pelargos (bocian), od podobieństwa rozłupek do bocianiego dzioba. Kwiaty intensywnie pachną dlatego są polecane do obsadzania balkonów, pojemników, na tarasach.

Rozmnażanie pelargonii z nasion czy z gotowych sadzonek?

Rozmnażanie pelargonii z nasion jest procesem dłuższym niż rozmnażanie z sadzonek, jednak daje o wiele lepsze efekty. Przede wszystkim pelargonie z siewu są mniej wrażliwe na niekorzystne warunki uprawy oraz bardziej odporne na choroby, a także mają bardziej zwarty pokrój.

Aby już w maju mieć piękne sadzonki, nasiona należy wysiać w grudniu. Przed wysiewem nasiona należy moczyć w wodzie przez 24 h. Napęczniałe nasiona wysiewa się pojedynczo do doniczek o średnicy minimum 10 cm.

Wysiane nasiona przysypuje się cienką warstwą torfu, a doniczki przykrywa folia, by zapewnić wysoką wilgotność. Gdy pojawią się siewki, folię należy zdjąć, a następnie zraszać młode sadzonki, aby torf był stale wilgotny.  

Charakterystyka

Kwiaty Mieszanka kolorów.
Pora kwitnienia Kwitnie od maja do września.
Wysokość Roślina wieloletnia wysokości 40-60 cm.
Zastosowanie Doskonała roślina kwietnikowa, a przed wszystkim do uprawy w doniczkach i pojemnikach.
Stanowisko - Gleba Wymaga gleby próchnicznej, lekkiej i średnio wilgotnej. Zbyt żyzna gleba ujemnie wpływa na obfitość kwitnienia. Stanowisko słoneczne.
Uprawa Wysiew nasion pod ogrzewanymi osłonami. Wymaga pikowania. Na miejsce stałe wysadzać w maju po przejściu późnych przymrozków.
Opakowanie 10 szt. nasion, data ważności: 10.2022
Producent Rekwiat

Oceń produkt

5.00/1 głosów