Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Kokornak wielkolistny

Aristolochia macrophylla

Kokornak wielkolistny
25,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Już przeszło 200 lat to imponujących rozmiarów pnącze rośnie w polskich ogrodach. Nazywane szlacheckim krzewem lub fajkowym pnączem (Pipe Vine). Jego wielkie liście tworzą niesamowitą zasłonę. Jeszcze ciekawsze są kwiaty, słabo widoczne, bo schowane pod liśćmi, mają ciekawy sposób zapylania. Łapią owady poprzez wydzielanie zapachu i przechowują je jakiś czas do momentu zapylenia. 

Charakterystyka

Kwiaty 2-4 cm kwiaty egzotyczne w kształcie fajki z okiem, delikatnie pachnące.
Pora kwitnienia V-VI
Liście Wielkie, przepiękne liście koloru ciemnozielonego. Dodatkowo jesienią przebarwiają się na złoty kolor.
Wysokość Kokornak dorasta nawet do 10 m. Nadaje się również na niższe podpory, pędy rozrastają się wtedy na boki.
Roczny przyrost Przyrasta do 2 m w ciągu roku. Dookoła podpór owija się prawoskrętnie. Do dwóch lat po posadzeniu rośnie dość wolno, później intensywnie.
Zastosowanie Pnącze idealnie posadzić przy wysokich słupach, kolumnach, drzewach, na niskich ogrodzeniach również pięknie wyglądają. Porastają altany, pergole, bramki, trójnogi, osłony.
Mrozoodporność Całkowicie mrozoodporny w Polsce.
Stanowisko - Gleba Wymaga gleb żyznych oraz wilgotnych. Może rosnąć na glebach wapiennych lub obojętnych. Lepiej sadzić go w miejscach niezbyt wietrznych, w cieniu lub półcieniu.
Pielęgnacja W pierwszych dwóch latach wymaga intensywnego przycinania w celu rozkrzewienia. W późniejszym okresie przycina się go gdy nadmiernie się rozrośnie. Należy go nawozić i podlewać zwłaszcza w czasie suszy.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka w pojemniku C2 (2 litry), wysokość do 60 cm. Duża, rozrośnięta sadzonka, ukorzeniona w pojemniku jest gwarancją przyjęcia się.

Oceń produkt

5.00/22 głosów