Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Jagoda kamczacka Zojka

Lonicera kamtchatica Zojka

Jagoda kamczacka Zojka
6,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Odmiana o słodkich, smacznych i soczystych owocach. Owoce jagody kamczackiej dojrzewają jako pierwsze z roślin owocowych w Polsce, jeszcze przed truskawkami, tj. w pierwszej połowie czerwca. Mają wartości lecznicze, dietetyczne, polecane do jedzenia na surowo, suszenia, mrożenia, do ciast, jogurtów, na soki, powidła, konfitury, dżemy, do galaretki.

Charakterystyka

Kwiaty Pojawiają się w pierwszych ciepłych dniach roku. Lekkim zapachem przyciągają owady aby je zapylały. Kwiaty w kolorze kremowo-żółtym.
Pora kwitnienia Na krzewie pojawiają się już w kwietniu.
Owoce Słodkie, soczyste, ciemnogranatowe owoce mające wiele zastosowań w kuchni. Dzięki zawartości wielu witamin oraz minerałów są dietetyczne, zdrowe i lecznicze. Nie opadają w krzaka.
Pora owocowania Owocują już w pierwszym tygodniu czerwca. Aby przedłużyć ich używalność w kuchni można je zamrozić lub ususzyć. Będą pysznym dodatkiem do ciast, jogurtów, galaretek, musli, lodów.
Wysokość Odmiana dorastająca do 1,6 m oraz 1,3 wszerz.
Roczny przyrost Rocznie tworzą się pędy o długości do 1 m.
Zastosowanie Jagoda kamczacka ma wiele zastosowań, przede wszystkim jest bogatym źródłem kwasu askorbinowego, wzmacnia organizm, dzięki zawartości pektyn doskonale sprawdza się w kuchni.
Mrozoodporność Krzew wytrzymuje mrozy do -45 stopni C, paki kwiatowe do - 8 stopni C, a młode pędy do -16 stopni C.
Stanowisko - Gleba Wymaga gleby lekko kwaśnej, próchniczej, lekko wilgotnej, znosi podsuszanie. Lepiej plonuje na miejscu słonecznym, ale znosi również cieniste miejsca.
Pielęgnacja Aby krzew lepiej plonował należy go sadzić obok innej odmiany, np. Wojtek. Nie wymaga cięcia - można przycinać pędy zniszczone lub w celu rozkrzewienia. Co 5 lat dobrze zrobić cięcie odmładzające. Jagody sadzić od siebie co 1,5-2,5 m.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Jagoda kamczacka Zojka jest w doniczce P9, wysokości do 10 cm, silnie przycięta

Oceń produkt

5.00/1 głosów