Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Jagoda kamczacka Jolanta

Lonicera kamtchatica Jolanta

Jagoda kamczacka Jolanta
9,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Odmiana dorastająca do 2 m wysokości i 2 m szerokości. Owoce dojrzewają na początku czerwca. W smaku są oryginalne, duże. Zbiór z jednego dorosłego krzaka to ok. 5 kg. Polecana na przetwory: soli, nalewki, dżemy itp. Aby kamczacka lepiej plonowała należy posadzić koło niej drugą odmianę, np. Wojtek.

Charakterystyka

Kwiaty Żółto-kremowy kwiaty, miododajne. Zapylają je owady, głownie trzmiele. Wytrzymują przymrozki do -8 stopni C, co jest wystarczające na nasz klimat.
Pora kwitnienia Kwiaty pojawiają się na przełomie marca oraz kwietnia, chwilę po kilku pierwszych, ciepłych dniach w roku.
Owoce Średniej wielkości owoce, o smaku słodko-kwaśnym, soczyste. Z jednego dorosłego krzaka można zebrać nawet 5 kg owoców. Zaczynają owocować w 2. roku po posadzeniu.
Pora owocowania Jagody dojrzewają na początku czerwca. Najwcześniej z krzewów owocowym, pojawiają się jeszcze przed truskawkami, dzięki czemu można szybciej mieć owoce w swoim ogrodzie.
Liście Silnie rosnąca odmiana, dobrze się krzewi.
Wysokość Dorasta do 2 m w górę oraz 2 m wszerz. Jagody najlepiej sadzić od siebie co 1,5 -2,5 m.
Roczny przyrost Rocznie jagoda potrafi przyrosnąć o 1 m.
Zastosowanie Owoce jagody są bogate w minerały oraz witaminy. Lecznicze, o wartości dietetycznej oraz profilaktycznej. Nadają się do jedzenia na surowo, mrożenia, suszenia, wykorzystywane na soki, dżemy, konfitury, do ciast. Odmiana Jolanta bardziej nadaje się na przetwory.
Mrozoodporność Krzewy wytrzymują mrozy do - 45 stopni C. Nawet młodych sadzonek nie trzeba okrywać na zimę. Jagoda kamczacka to krzew bezproblemowy w uprawie.
Stanowisko - Gleba Doskonale czuje się w miejscu słonecznym lub lekko cienistym. Znosi podsuszanie, ale najlepiej uprawiać ją na glebie próchniczej lub obojętnej, lekko wilgotnej.
Pielęgnacja Ciąć tylko w celu rozkrzewienia lub usuwania uszkodzonych pędów.
Uprawa Aby uzyskać większy plon należy sadzić obok siebie co najmniej 2 różne odmiany kamczackiej.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka jagody kamczackiej Jolanta sprzedawana jest w doniczce P11, wysokości ok. 20-60 cm. Wiele pędów, zdrewniałe i młode

Oceń produkt

5.00/1 głosów