Obniżka! Powojnik Bill McKenzie Zobacz większe

Powojnik Bill McKenzie

Clematis Bill McKenzie


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

10,90 zł

-4,00 zł

14,90 zł brutto

Opis

SADZONKA CLEMATIS BILL MCKENZIE W DONICZCE P9

Bardzo szybko rosnąca odmiana, polecana do szybkiego zasłonięcia podpory. Kwitnie wyjątkowo długo - od czerwca aż do pierwszych mrozów. Kiedy kwiaty przekwitną, na roślinie pozostają ozdobne owocostany nazywane perukami. Clematis ten szybko się rozrasta, rośnie nawet do 6 m. Poleca się go wszędzie tam gdzie trzeba zasłonić nieładny widok.

Charakterystyka

KwiatyMnóstwo kwiatów w kolorze żółtym, niewielkich rozmiarów. Przekwitając pozostawiają po sobie peruki, które utrzymują się całą jesień i zimę. Liście porastają pędy od IV do XI
Pora kwitnieniaVI-X
LiścieOdmiana Bill McKenzie należy do grupy powojników botanicznych, które charakteryzują się mocno zdrewniałymi pędami, wyglądającymi na suche. Jednak nie ma się co tym przejmować, taki ich urok. Pędy zarastają szybko liśćmi.
WysokośćDorasta nawet do 6 m, silnie się krzewi i bujnie kwitnie.
ZastosowanieBardzo silnie rosnąca odmiana, należy przemyśleć jej miejsce sadzenia. Polecana tam gdzie mamy dużo miejsca aby osłonić ogrodzenie, altanę, pergolę, bramę, drzewa, piramidy, kratownice. Idealna odmiana na ekrany dźwiękoszczelne.
MrozoodpornośćCałkowicie mrozoodporny.
Stanowisko - GlebaStanowisko ciepłe, słoneczne, na glebie przepuszczalnej, żyznej lub obojętnej. Może rosnąć na glebach lekko przesychających. Odwdzięczy się długim i bujnym kwitnieniem.
PielęgnacjaNie trzeba jej ciąć, można wycinać pędy, które nadmiernie się rozrastają. Silne cięcie na początku wiosny spowoduje opóźnienie w kwitnieniu o około miesiąc. Dobrze jest go przyciąć silnie raz na kilka lat. Nawieźć wiosną.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Clematis Bill McKenzie jest w doniczce P9, wysokości ok. 40-60 cm.

Produkty powiązane

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: