Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Żurawina Mc Farlin

Vaccinium macrocarpon

Żurawina Mc Farlin
4,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Żurawina to niewielka, zimozielona krzewinka lubiąca wilgoć, obdarowująca leczniczymi owocami. Sadzonki żurawiny, które sprzedajemy, mają minimum 10 cm długości pędy oraz są silnie rozkrzewione. Żurawina, z racji tego, że lubi podmokłe podłoża, często rośnie w lasach. Właściwości żurawiny są wykorzystywane przy leczeniu infekcji dróg moczowych, wrzodów. Naturalny sok z żurawiny bądź suszona żurawina powinna zagościć w naszej diecie na stałe. Jej owoce wykorzystuje się w kuchni do serów, mięs, na soki oraz nalewki. Sok z żurawiny obniża poziom cholesterolu w organizmie, pomaga w infekcjach układu pokarmowego, przy przeziębieniach. Wcześnie owocuje i obficie. Odmiana Mc Farlin - średnio późna odmiana, owoce dojrzewają na przełomie września i października. Owoce kuliste w dużym i średnim rozmiarze, ciemnoczerwone. Wyhodowana w roku 1874.

Charakterystyka

Kwiaty Urocze niewielkie kwiaty kolor różowego.
Pora kwitnienia VII
Owoce Pojawiają się w 3 roku od posadzenia na całej długości pędów. Okrągłe o czerwonej barwie, bardzo dekoracyjnie wyglądają na krzewinie. Polecane jako dodatek do mięs, serów, deserów i ciast, galaretek, robi się z nich soki, konfitury i nalewki. Lecznicze.
Pora owocowania IX/X
Liście Zimozielone liście.
Wysokość Niewielka krzewinka dorastająca do 30 cm, ale silnie rosnąca i krzewiąca się. Jej pędy dorastają do 180 cm.
Roczny przyrost Szybko rośnie i krzewi się. Pędy przyrastają do 2 m w ciągu roku.
Zastosowanie Roślina polecana do każdego ogrodu na skalniaki. Dobrze czuje się w sąsiedztwie wrzośców, wrzosów, azali i różaneczników.
Mrozoodporność Bardzo mrozoodporna i nie wymaga okrywania na zimę.
Stanowisko - Gleba Żurawinę uprawia się w miejscach wilgotnych, przy oczkach wodnych lub roślinach kwasolubnych, jako podszyt. Roślina ma płytkie korzenie. Sadzonki sadzi się co ok. 40 cm od siebie w miejscu słonecznym lub półcienistym.
Pielęgnacja Co 2-3 lata zaleca się przyciąć najdłuższe pędy.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka z mocno rozwiniętym system korzeniowym, rozkrzewiona, wielopędowa, pędy długości 10-30 cm

Oceń produkt

5.00/1 głosów