Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Winobluszcz zaroślowy

Parthenocissus inserta

Winobluszcz zaroślowy
6,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Pnącze, które szybko porasta podpory i nie boi się polskich zim! Bezproblemowe w pielęgnacji, dorasta nawet do 20 m. Nie choruje, dostosowuje się do warunków w jakich go posadzimy. Jesienią wybarwia się na śliczny, intensywny kolor czerwony. Wspina się za pomocą wąsów czepnych dlatego nie jest odmianą na mury, tylko i wyłącznie na siatki, ogrodzenia, kratki itp.

Charakterystyka

Pora kwitnienia VII-VIII
Liście Bujnie kwitnące pnącze, ozdobne głównie z zielonych liści. Jesienią przebarwiają się pięknie na czerwono co jest dodatkowym atutem tej rośliny. Warto mieć ją w swoim ogrodzie, dzięki czemu ogród jesienią nabierze koloru.
Wysokość Może dorastać nawet do 20 m. Aczkolwiek śmiało można go sadzić przy niższych podporach, nawet 2 m. Roślina rozrasta się wtedy na boki.
Roczny przyrost W ciągu roku przyrasta o 1-2 m.
Zastosowanie Bardzo ładnie wygląda na pergolach, bramkach, ścianach domów, altanach, ogrodzeniach, ekranach, wysokich drzewach, słupach.
Mrozoodporność Nie ma z nim problemów, jest mrozoodporny w całej Polsce.
Stanowisko - Gleba Należy mu zapewnić stanowisko słoneczne lub półcieniste. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby - rośnie zarówno na żyznych jak i przeciętnych.
Pielęgnacja Pnącze nie wymaga cięcia. Można natomiast wycinać pędy, które rozrastają się za mocno na boki. Silne cięcie wykonuje się wczesną wiosną słabsze cięcie przez całą wiosnę, lato lub jesień.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka winobluszcz zaroślowy jest w doniczce P9, wysokości ok. 10-30 cm.

Oceń produkt

5.00/1 głosów