Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Powojnik Bill McKenzie

Clematis Bill McKenzie

Powojnik Bill McKenzie
9,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Bardzo szybko rosnąca odmiana, polecana do szybkiego zasłonięcia podpory. Kwitnie wyjątkowo długo - od czerwca aż do pierwszych mrozów. Kiedy kwiaty przekwitną, na roślinie pozostają ozdobne owocostany nazywane perukami. Clematis ten szybko się rozrasta, rośnie nawet do 6 m. Poleca się go wszędzie tam gdzie trzeba zasłonić nieładny widok.

Charakterystyka

Kwiaty Mnóstwo kwiatów w kolorze żółtym, niewielkich rozmiarów. Przekwitając pozostawiają po sobie peruki, które utrzymują się całą jesień i zimę. Liście porastają pędy od IV do XI
Pora kwitnienia VI-X
Liście Odmiana Bill McKenzie należy do grupy powojników botanicznych, które charakteryzują się mocno zdrewniałymi pędami, wyglądającymi na suche. Jednak nie ma się co tym przejmować, taki ich urok. Pędy zarastają szybko liśćmi.
Wysokość Dorasta nawet do 6 m, silnie się krzewi i bujnie kwitnie.
Zastosowanie Bardzo silnie rosnąca odmiana, należy przemyśleć jej miejsce sadzenia. Polecana tam gdzie mamy dużo miejsca aby osłonić ogrodzenie, altanę, pergolę, bramę, drzewa, piramidy, kratownice. Idealna odmiana na ekrany dźwiękoszczelne.
Mrozoodporność Całkowicie mrozoodporny.
Stanowisko - Gleba Stanowisko ciepłe, słoneczne, na glebie przepuszczalnej, żyznej lub obojętnej. Może rosnąć na glebach lekko przesychających. Odwdzięczy się długim i bujnym kwitnieniem.
Pielęgnacja Nie trzeba jej ciąć, można wycinać pędy, które nadmiernie się rozrastają. Silne cięcie na początku wiosny spowoduje opóźnienie w kwitnieniu o około miesiąc. Dobrze jest go przyciąć silnie raz na kilka lat. Nawieźć wiosną.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Clematis Bill McKenzie jest w doniczce P11, wysokości ok. 40-60 cm.

Oceń produkt

5.00/5 głosów