Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Pigwowiec japoński

Chaenomeles japonica

Pigwowiec japoński
10,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Ozdobny oraz owocowy, niski krzew liściasty. Polecany do każdego ogrodu, nawet najmniejszego ze względu na swoją dekoracyjność - wczesną wiosną tworzy piękną, czerwoną kulę ognistą ożywiając ogród. Gałązki świetnie wyglądają w bukietach lub w wazonach. Jesienią z owoców można zrobić nalewki, przetwory lub dodawać je do herbat. Pigwowiec to niski krzew który nie dość, że prześlicznie kwitnie w kolorze czerwonym, to jesienią obdarowuje nas kwaśnymi, aczkolwiek zdrowymi owocami. Owoce pigwowca dodaje się do herbaty. Sadzonki Pigwowca przez nas sprzedawane mają minimum 30 cm wysokości. Owoc pigwowca to pigwa – żółta kulka, dość twarda, kwaśna ale zdrowa. Pojawia się na pigwowcach jesienią, kiedy opadają wszystkie liście.

Charakterystyka

Kwiaty Przepiękne, czerwone kwiaty układające się na całej długości pędów. Kształtem przypominają kwiaty jabłoni, są niezwykle dekoracyjne, warto mieć je w swoim ogrodzie. Gałązki z powodzeniem można przynieść do wazonu lub wykorzystać na bukiet japoński.
Pora kwitnienia Miododajne, bujnie kwitnące kwiaty pojawiają się pod koniec kwietnia lub w maju. Gęsto okrywają roślinę, tak pięknie kwitnący krzew od razu wpada w oko i nie pozwala przejść obok obojętnie.
Owoce Owoce żółte, jadalne. Nadają się głównie do przetworów, nalewek, dżemów, jako dodatek do herbaty. Mają wiele witaminy C, pektyn, soli mineralnych oraz kwasów organicznych. Mimo, że są twarde i kwaśne warto wykorzystywać je w kuchni.
Pora owocowania Aromatyczne i twarde owoce dojrzewają w październiku. Ale cała jesień są ozdobą krzewu.
Wysokość Niski krzew dorastający do 1,2 m, mocno rozrasta się na boki.
Roczny przyrost Rocznie może przyrastać o 1 m.
Zastosowanie Roślina szybko się rozkrzewia, może tworzyć niski żywopłot. Dodaje energii do ogrodu już wczesną wiosną. Owoce zastępują z powodzeniem cytrynę w herbacie, owoce nie nadają się do jedzenia na surowo, są zbyt kwaskowate.
Mrozoodporność Można okryć młodą roślinę w pierwszych roku po posadzeniu. Kolejne zimy roślina wytrwa bez szkód.
Stanowisko - Gleba Pigwowiec nie jest rośliną wymagającą, poradzi sobie na każdej glebie, na stanowisku słonecznym. Świetnie znosi zanieczyszczenia powietrza, więc nadaje się do krajobrazu miejskiego.
Pielęgnacja Przycinamy w celu rozkrzewienia, usunięcia zniszczonych pędów lub przerzedzenia zawsze po okresie kwitnienia. Roślina nie wymaga specjalnych zabiegów.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Pigwowiec japoński jest w doniczce C2, wysokości ok. 40-60 cm. Silnie rozkrzewiona i ukorzeniona

Oceń produkt

5.00/4 głosów