Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Morwa czarna

Morus nigra

Morwa czarna
5,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Morwa czarna to wysoki krzew lub niskie drzewo, wykorzystywana również jako żywopłot, w zależności od sposobu prowadzenia. Morwa nie rozkrzewiana urośnie w formę drzewa, natomiast regularnie przycinana w formę krzewu. Morwę często przycina się do postaci żywopłotu, dzięki dużej ilości liści tworzy zwartą zasłonę przed sąsiadami. Ma smaczne, słodkie owoce, wykorzystywane w kuchni do robienia dżemów, likierów, soków, nalewek, spożywania na surowo. Kształtem przypominają jeżyny. Owoce morwy są znane większości z dzieciństwa, kiedy latem wchodziło się na wysokie drzewa po pyszne owoce.

Charakterystyka

Kwiaty Kwiaty bez wartości dekoracyjnej.
Pora kwitnienia Pora kwitnienia przypada na maj oraz czerwiec.
Owoce Owoce białe, później czerwone aż w końcu dojrzewają do koloru czarnego. Przypominają kształtem jeżynę. Są słodkie, soczyste i orzeźwiające. Należy je szybko zbierać gdyż dojrzałe opadają.
Pora owocowania Owoce dojrzewają od lipca do sierpnia.
Liście Liście zielone, jesienią barwią się na żółto. Tworzą cień i szczelnie odgradzają nas od sąsiadów.
Wysokość Dorasta do 15 m jako niecięte drzewo. Pedy można formować w kształt żywopłotu, wtedy wymagane jest cięcie raz lub dwa razy do roku.
Roczny przyrost Rocznie roślina przyrasta o 1-1,5 m.
Zastosowanie Szerokie zastosowanie morwa czarna znajduje w kuchni do wyrobów marmolady, soków, syropu. Owoce można jeść na surowo, a sok może być wykorzystywany jako barwnik spożywczy.
Mrozoodporność Mniej mrozoodporna niż morwa biała, dlatego polecana głównie w cieplejsze rejony Polski.
Stanowisko - Gleba Morwa świetnie rośnie na glebach mało wymagających, lekkich, znosi gleby podschnięte, zanieczyszczenia powietrza. Wymaga stanowiska słonecznego.
Pielęgnacja Niecięta roślina rośnie w formie drzewa, przycinana mocno się krzewi i rośnie jako krzew lub doskonale nadaje się do formowania w kształcie żywopłotu. Łatwo ja uprawiać , nie choruje, jest bezproblemowa.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Morwa czarna jest w doniczce P9, wysokości ok. 40-60 cm.

Oceń produkt

5.00/1 głosów