Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Morwa biała

Morus alba

Morwa biała
5,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Morwa biała to wysoki krzew lub niskie drzewo w zależności od sposobu prowadzenia, często wykorzystywane jako żywopłot, gdyż przycinane łatwo się krzewi i szczelnie tworzy osłonę. Morwa nie rozkrzewiana urośnie w formę drzewa, natomiast regularnie przycinana w formę krzewu. Morwę często przycina się do postaci żywopłotu, dzięki dużej ilości liści tworzy zwartą zasłonę przed sąsiadami. Owoce morwy są znane większości z dzieciństwa, kiedy latem wchodziło się na wysokie drzewa po pyszne owoce. Owoce morwy obniżają poziom cukru we krwi, pomagają przy przeziębieniach, a także stosowane są do wspomagania przy odchudzaniu. Owoce można jeść na surowo lub wykorzystywać do produkcji soków, przecierów, nalewek czy dżemów.

Charakterystyka

Kwiaty Kwiaty nie mają wartości dekoracyjnej, są zielonożółte.
Pora kwitnienia Kwitną w maju. Do owocowania wystarczy jedna roślina.
Owoce Owoce przypominające maliny, białe, słodko-mdłe o właściwościach dietetycznych, leczniczych. Herbata z liści wspomaga odchudzanie, obniżaj poziom cukru w organiźmie, wysokie ciśnienie oraz cholesterol.
Pora owocowania Roślina owocuje w lipcu. Dojrzałe owoce naleąy szybko zebrać bo długo pozostawione na pędach opadną.
Liście Liście szczelnie osłaniają od słońca. Pojawiają się dopiero w maju, ale szybko okrywają pędy, a jesienią przebarwiają się na żółto.
Wysokość Niecięta rośnie w formę drzewa, dorasta do 15 m. Natomiast regularnie przycinana tworzy wysoki krzew lub szczelnie okryty liśćmi żywopłot.
Roczny przyrost Rocznie wytwarza pędy o długości 1-1,5 m.
Zastosowanie Polecana do dużych ogrodów jako drzewo lub do mniejszych jako krzew lub żywopłot. Z liście parzy się herbaty, owoce są zjadane na surowo, wykorzystywane na likiery, soki, nalewki, przeciery.
Mrozoodporność Wystarczająco mrozoodporna w polskim klimacie, pędy mogą przemarzać ale szybko się regenerują.
Stanowisko - Gleba Stanowisko słoneczne, lekkie, żyzna gleba lub nawet piaszczysta, krzew wytrzymuje podsuszanie, zanieczyszczenia powietrza.
Pielęgnacja Ciąć lub nie w zależności od potrzeb. Cięty krzew mocno się krzewi. Nie ma wielkich wymagań, jest bezproblemowa i łatwa w uprawie.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka Morwa biała jest w doniczce P9, wysokości ok. 40-60 cm.

Oceń produkt

5.00/1 głosów