Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Milin amerykański

Campsis radicans

Milin amerykański
0,99 zł

Dostawa już od 7,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Przepięknie kwitnące pnącze, szczególnie w południowej Europie, aczkolwiek w Polsce ma też swoich zwolenników. I nie bez powodu, bo w okresie kwitnienia nie można oderwać oczu od kwiatów w kształcie trąbek zebranych po kilka na szczycie pędów. Ciekawostką jest, że miliny są uwielbiane przez kolibry - niestety u nas nie występują.

Charakterystyka

Kwiaty Urocze duże kwiaty barwy pomarańczowej wielkość do 8 cm. Zebrane w pęczkach kwitną na końcówkach pędów. Kwitną już w drugim roku od posadzenia.
Pora kwitnienia VII-IX
Liście Bujnie rozrastające się pnącze, z mnóstwem liści i kwiatów, szczelnie okrywające podporę.
Wysokość Dorasta do 6-10 m.
Roczny przyrost W sprzyjających warunkach rośnie nawet 4 m w ciągu roku. W mniej sprzyjających od 1-3 m.
Zastosowanie Pnącze porasta ogrodzenia, kratownice, altany, pergole, bramki, trójnogi, słupki itp. Polecany do większych ogrodów gdyż mocno się rozrasta. W mniejszych ogrodach należy kontrolować jego wzrost.
Mrozoodporność Całkowicie mrozoodporny w Polsce, w przypadku mroźniejszych zim odbija od korzeni. Kwitnie nawet w Suwałkach. Miliny późno rozpoczynają wegetację - dopiero w maju, ale już w lipcu tworzą gęstą osłonę z liści.
Stanowisko - Gleba Wymagane jest stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatrów. Gleba średnio żyzna, obojętna, przepuszczalna.
Pielęgnacja Ciąć na przełomie marca i kwietnia nad 2.-3. pąkiem. Latem można wycinać pędy nadmiernie rozrastające się.
Uprawa Wysiew nasion cały rok.
Opakowanie NASIONA data ważności: 10.2020

Oceń produkt

5.00/1 głosów