Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Chmiel zwyczajny

Humulus lupulus

Chmiel zwyczajny
8,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Bujnie rosnące pnącze ogrodowe znane wszystkim z szyszek chmielowych, które używane są w medycynie oraz w produkcji piwa. Łatwa w uprawie roślina, mrozoodporna.

Charakterystyka

Owoce Szyszki pozyskiwane do produkcji piwa, również o wartości dekoracyjnej.
Pora owocowania VIII-IX
Liście Zielone liście tworzą ładną kompozycję na podporze. Jesienią mogą się przebarwiać na kolor zielonopomaranczowy, jeśli rosną w słonecznym miejscu.
Wysokość Rośnie do 4-6 m.
Roczny przyrost 4-6 m osiąga w ciągu roku. Pędy obumierają zimą, najlepiej je przycinać u nasady, następnego roku ładnie odbijają.
Zastosowanie Nadaje się idealnie do średnich oraz dużych ogrodów, szybko rośnie na pergolach, ogrodzeniach, po drutach, tyczkach itp. Gałązki z szyszkami fantastycznie wyglądają w bukietach dekoracyjnych, także suszonych.
Mrozoodporność Zdecydowanie mrozoodporna roślina do uprawiania na terenie Polski.
Stanowisko - Gleba Stanowisko słoneczne lub półcieniste. Nie ma wymagań co do gleby, preferuje ziemie wilgotne. Dobrze rośnie nawet w miejscach wietrznych.
Pielęgnacja Należy przycinać pędy nad ziemią późną jesienią lub wczesną wiosną. Roślina ładnie odbija z dołu każdej wiosny, szybko rośnie i bujnie się rozrasta. Sadzonki sadzi się co 2-3 m od siebie.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzona w pojemniku P11, wys. ok 10 cm

Oceń produkt

5.00/1 głosów