Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Bluszcz pospolity Harold

Hedera helix Harold

Bluszcz pospolity Harold
18,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Jedna z najstarszych roślin ogrodowych. Polecana do ogrodów jako roślina okrywowa, a dzięki korzeniom przybyszowym wspina się sama po drzewach, murach, ogrodzeniach, pergolach i kamieniach. Idealne pnącze do cienia oraz półcienia.

Charakterystyka

Liście Zimozielone liście, utrzymują się cały rok. Liście żółto zielone.
Wysokość Dorasta nawet do kilku m, jednak potrzebuje na to naprawdę dużo lat, gdyż jego przyrost roczny jest niewielki.
Roczny przyrost Roślina rośnie bardzo powoli, 0,5-1 m w ciągu roku. Jednak warto poczekać gdyż starsze egzemplarze fantastycznie wyglądają zimą, kiedy to bluszcz nie gubi liści.
Zastosowanie Znany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Obsadzało się nim dworki, kamienice, klasztory oraz zamki. Dziś bluszcz sadzi się na drzewach, murach, ścianach domów, na cmentarzach, pergolach oraz jako roślina okrywowa po ziemi.
Mrozoodporność Zupełnie mrozoodporny jednak w mroźniejsze zimy może nadmarzać.
Stanowisko - Gleba Stanowisko zdecydowanie cieniste lub półcieniste, aczkolwiek radzi sobie w miejscach słonecznych oraz wilgotnych. Można go uprawiać na każdej glebie jednak najlepiej toleruje wilgotną, próchniczą ziemię.
Pielęgnacja Nie wymaga cięcia, jednak można go przycinać cały okres wegetacyjny w celu usunięcia nadmiernie rozrastających się pędów lub uszkodzonych. Po posadzeniu dobrze jest wyściółkować korą podstawę bluszczu. Bluszcz sadzi się co 30-50 cm.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Sadzonka bluszczu jest w doniczce C2, WIELOPĘDOWA, wysokości ok. 30-80 cm.

Oceń produkt

5.00/2 głosów