Zamów telefonicznie: Sklep nieczynny
Ogrodniczy Sklep Online
Szukaj

Aronia czarna

Aronia melanocarpa

Aronia czarna
12,90 zł

Dostawa już od 15,00 zł

Produkt jest niedostępny

Opis

Ciemnogranatowe owoce dobre na nalewki, soki, dżemy, marmolady, do suszenia.

Owoce aronii zawierają dużą ilość antocyjanów, fenolokwasy, garbniki, pektyny, witaminy C i P oraz sole mineralne: potas, wapń, fosfor,magnez, żelazo i pierwiastki śladowe: jod, mangan, molibden

 - PRAWDZIWA APTEKA NA KRZAKU.

Owoce aronii czarnej poleca się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, arteriosklerozie, katarze żołądka oraz żylaków odbytu. Owoce aronii zawierają do 5000 mg witaminy P, podczas gdy w owocach uprawianych tradycyjnie na terenie Polski zawartość tej witaminy nie przekracza kilkudziesięciu mg. Po mrożeniu owoców witamina P zachowuje swoją pełną aktywność.

Charakterystyka

Kwiaty Kwiaty pojawiają się wiosną w kolorze białym.
Pora kwitnienia Kwitnie w maju.
Owoce Ciemnogranatowe owoce o słodkim i aromatycznym miąższu. Wykorzystywane do dżemów, soków, nalewek, jako barwnik spożywczy. Owoce lecznicze. Aronia nazywana jest apteką na krzaku.
Liście Zielone liście, jesienią przebarwiają się na czerwono i pomarańczowo. Krzew uprawiany nie tylko ze względu na owoce ale również liście dodające jesienią uroku.
Wysokość Docelowa wysokość aronii to 2-2,5 m.
Mrozoodporność Całkowicie mrozoodporna, do -35 stopni C.
Stanowisko - Gleba Na tereny podmokłe oraz suche. Stanowisko słoneczne do półcienistego. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.
Wysokość sadzonki oraz pojemnik Aronia w pojemniku C2 - 2 litry, wysokość ok. 60 cm, rozkrzewiona.

Oceń produkt

5.00/1 głosów