Wyprzedaż! Winobluszcz zaroślowy Zobacz większe

Winobluszcz zaroślowy

Parthenocissus inserta


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

5,90 zł

Opis

Pnącze, które szybko porasta podpory i nie boi się polskich zim! Bezproblemowe w pielęgnacji, dorasta nawet do 20 m. Nie choruje, dostosowuje się do warunków w jakich go posadzimy. Jesienią wybarwia się na śliczny, intensywny kolor czerwony. Wspina się za pomocą wąsów czepnych dlatego nie jest odmianą na mury, tylko i wyłącznie na siatki, ogrodzenia, kratki itp.

Charakterystyka

Pora kwitnieniaVII-VIII
LiścieBujnie kwitnące pnącze, ozdobne głównie z zielonych liści. Jesienią przebarwiają się pięknie na czerwono co jest dodatkowym atutem tej rośliny. Warto mieć ją w swoim ogrodzie, dzięki czemu ogród jesienią nabierze koloru.
WysokośćMoże dorastać nawet do 20 m. Aczkolwiek śmiało można go sadzić przy niższych podporach, nawet 2 m. Roślina rozrasta się wtedy na boki.
Roczny przyrostW ciągu roku przyrasta o 1-2 m.
ZastosowanieBardzo ładnie wygląda na pergolach, bramkach, ścianach domów, altanach, ogrodzeniach, ekranach, wysokich drzewach, słupach.
MrozoodpornośćNie ma z nim problemów, jest mrozoodporny w całej Polsce.
Stanowisko - GlebaNależy mu zapewnić stanowisko słoneczne lub półcieniste. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby - rośnie zarówno na żyznych jak i przeciętnych.
PielęgnacjaPnącze nie wymaga cięcia. Można natomiast wycinać pędy, które rozrastają się za mocno na boki. Silne cięcie wykonuje się wczesną wiosną słabsze cięcie przez całą wiosnę, lato lub jesień.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka winobluszcz zaroślowy jest w doniczce P9, wysokości ok. 30-50 cm.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: