Winobluszcz trójlistkowy Veitchii Zobacz większe

Winobluszcz trójlistkowy Veitchii

Parthenocissus tricuspidata


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

15,90 zł

Opis

Przepiękne pnącze, bardzo popularne w Polsce. Ozdobne głównie z liści, które są koloru ciemnozielonego. Liście szczelnie okrywają podporę tworząc malowniczy widok. Jesienią przebarwiają się na różne kolory - pomaranczowożółte, różowe oraz ciemno czerwone. Same wspinają się po podporze dzięki wąsom czepnym z przylgami.

Charakterystyka

KwiatyKwiaty malutkie, miododajne, chowają się za liśćmi.
Pora kwitnieniaVI-VII
OwoceOd września do października na roślinie pojawiają się ciemnofioletowe kulki, wyłącznie dekoracyjne.
LiścieCiemnozielone, sztywne i błyszczące liście tworzą piękną zasłonę na murach, ścianach. Jesienią mienią się pomarańczowożółtymi i czerwonymi barwami. Liście posiadają trzy zęby bądź tak zwane klapy.
WysokośćVeitchii dorasta do 10-20 m.
Roczny przyrostPrzyrost roczny waha się w granicach 1-2 m.
ZastosowanieIdealnie nadaje się do sadzenia przy murach, ścianach budynków, na kamieniach, jako roślina okrywowa. Dzięki przylgom ściśle przylega do podpory. Nadaje się do sadzenia na kolumnach, ekranach, altanach, pergolach, kratownicach.
MrozoodpornośćNadaje się tylko do cieplejszych rejonów Polski, osłoniętych od mroźnych wiatrów, gdyż może przemarzać.
Stanowisko - GlebaNadaje się na gleby przeciętne, również wapienne. Na stanowisko słoneczne lub półcieniste. Mocniej wybarwia się na stanowisku słonecznym.
PielęgnacjaNależy dobrze przemyśleć miejsce sadzenia tego uroczego pnącza, gdyż silnie przywiera do podpory i późniejsze jego usunięcie może być kłopotliwe. Ciąć tylko pędy nadmiernie rozrastające się.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka dorodna w pojemniku 2 litry,wysokość ok. 40-60 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: