Winobluszcz pięciolistkowy Murorum Zobacz większe

Winobluszcz pięciolistkowy Murorum

Parthenocissus quinquefolia


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

7,90 zł

Opis

Szybko rosnące pnącze, idealne do wspinania się po murach, ścianach domów, dzięki wąsom czepnym z przylgami. To dzięki tym przylgom winobluszcz pięciolistkowy Murorum nie wymaga podpory. Popularne z nazwy również jako dzikie wino. Roślina nadaje się do każdego ogrodu, gdyż jest mało wymagająca oraz bezproblemowa w uprawie.

Charakterystyka

Pora kwitnieniaVII-VIII
LiścieMurorum jest ozdobny z liści. Liście całkowicie okrywają podporę. Jesienią z koloru zielonego zmieniają się w intensywną barwę czerwoną zdobiąc ogród. Dodatkowo od września do grudnia na pędach pojawiają się fioletowoczarne ozdobne kulki.
WysokośćPnącze wspina się nawet do 10-20 m.
Roczny przyrostRocznie przyrasta do 2 m.
ZastosowanieMożna go sadzić przy ogrodzeniach, drzewach, altanach, pergolach, słupkach, kolumnach, na ekranach, ścianach domów. Sam czepia się podpory.
MrozoodpornośćCałkowicie mrozoodporna roślina w naszym klimacie.
Stanowisko - GlebaRośnie na każdej glebie - przeciętnej oraz piaszczystej. Znosi wiatry. Można go sadzić na stanowisku słonecznym oraz półcienistym. Idealny do krajobrazu miejskiego - toleruje zanieczyszczenia powietrza.
PielęgnacjaCiąć tylko pędy nadmiernie się rozrastające. Cięcie silne przeprowadza się wczesną wiosną, cięcie słabsze cały okres wegetacyjny rośliny. Pnącze bezproblemowe, odporne na choroby i szkodniki.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka winobluszcz zaroślowy jest w doniczce P9, wysokości ok. 30-50 cm.