Obniżka! Wiciokrzew zaostrzony Zobacz większe

Wiciokrzew zaostrzony

Lonicera acuminata


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

9,90 zł

-1,00 zł

10,90 zł brutto

Opis

SADZONKA WICIOKRZEW ZAOSTRZONY W DONICZCE P9

Zimozielone pnącze z mnóstwem niewielkich rozmiarów kwiatów kwitnących od czerwca do października. Wiciokrzew zaostrzony szybko i bujnie się rozrasta, tworząc zwartą osłonę. Dorasta do 4 m dlatego idealnie nadaje się na osłonięcie od sąsiadów czy niezbyt ładnego widoku. Jest cenną rośliną gdyż nie gubi liści na zimę oraz jest łatwy w uprawie. Nadaje się także do uprawy w donicach balkonowych.

Charakterystyka

KwiatyNiewielkie kwiaty, ale bardzo długo kwitnące. Na początku koloru kremowe, który zmienia się w żółty. Od września do listopada pojawiają się dekoracyjne, fioletowoczarne kulki - chętnie zjadane przez ptaki.
Pora kwitnieniaVI-X
LiścieZimozielone liście, ostro zakończone, owłosione.
WysokośćPnącze rośnie do 4 m.
Roczny przyrostPrzyrasta od 1 do 2 m w ciągu roku.
ZastosowanieWiciokrzewy owijają się pędami dlatego potrzebują podpory. Zaostrzony można sadzić przy altanach, pergolach, kratkach, ogrodzeniach, siatkach, również po drzewach oraz słupach, jeśli wspomoże się je podporą. Wspaniale wygląda jako roślina okrywowa.
MrozoodpornośćWystarczająco mrozoodporny w naszym klimacie.
Stanowisko - GlebaMiejsce bezwietrzne, półcieniste lub słoneczne. Rośnie na glebach przeciętnych, piaszczystych, żyznych oraz lekko wilgotnych. Lubi mocne podlewanie oraz nawożenie.
PielęgnacjaNie wymaga cięcia aczkolwiek dobrze jest przeprowadzać cięcie odmładzające aby liście tworzyły się już od podstawy. Cięcie wykonuje się wczesną na przełomie marca oraz kwietnia.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Wiciokrzew zaostrzony jest w doniczce P9, wysokości ok. 60 cm.

Produkty powiązane

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: