Obniżka! Rdest Auberta Zobacz większe

Rdest Auberta

Fallopia aubertii


Ostatnie sztuki!

Cena:

10,90 zł

-3,00 zł

13,90 zł brutto

Opis

SADZONKA RDEST AUBERTA W DONICZCE P9

Idealne pnącze do naszego klimatu, jedne z najszybciej rosnących, dzięki czemu już w krótkim czasie całkowicie porasta podpory. Bujnie kwitnie od sierpnia aż do pierwszych mrozów. Malutkie, białe kwiaty, zebrane w wiechy urzekną każdego.

Charakterystyka

KwiatyBiałe i malutkie aczkolwiek licznie zebrane w wiechy neutralizują ostre kontrasty w ogrodzie. Bardzo dekoracyjna roślina.
Pora kwitnieniaVIII-X
LiścieTworzą zieloną zasłonę skutecznie okrywając podporę.
WysokośćDorasta nawet do 10-15 m. Przy niższych podporach pędy rozchodzą się na boki.
Roczny przyrostW sprzyjających warunkach rośnie do 6 m w ciągu roku, więc jest to jedno z najszybciej okrywających roślin. W ciągu jednego roku można się odgrodzić od wścibskiego sąsiada lub od brzydkiej budowli.
ZastosowanieIdealnie porasta pergole, kratownice, trejaże, słupy, kolumny, altany, bramki, ściany domów, ogrodzenia, ekrany, wysokie drzewa. Można sadzić również w pojemnikach balkonowych.
Stanowisko - GlebaStanowisko powinno być ciepłe, nasłonecznione, toleruje również miejsca cieniste. Bardzo bujnie rośnie na glebach żyznych oraz wilgotnych, z powodzeniem można go uprawiać na glebach przęciętnych.
PielęgnacjaNie wymaga cięcia, można przycinać tylko pędy, które za mocno się rozrastają. Roślina bardzo łatwa w uprawie, wymaga mocnych podpór, o które owijają się pędy.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Rdest Auberta jest w doniczce P9, wysokości ok. 10 cm.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: