Obniżka! Pigwowiec japoński Zobacz większe

Pigwowiec japoński

Chaenomeles japonica


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

9,90 zł

-1,00 zł

10,90 zł brutto

Opis

Ozdobny oraz owocowy, niski krzew liściasty. Polecany do każdego ogrodu, nawet najmniejszego ze względu na swoją dekoracyjność - wczesną wiosną tworzy piękną, czerwoną kulę ognistą ożywiając ogród. Gałązki świetnie wyglądają w bukietach lub w wazonach. Jesienią z owoców można zrobić nalewki, przetwory lub dodawać je do herbat.

Charakterystyka

KwiatyPrzepiękne, czerwone kwiaty układające się na całej długości pędów. Kształtem przypominają kwiaty jabłoni, są niezwykle dekoracyjne, warto mieć je w swoim ogrodzie. Gałązki z powodzeniem można przynieść do wazonu lub wykorzystać na bukiet japoński.
Pora kwitnieniaMiododajne, bujnie kwitnące kwiaty pojawiają się pod koniec kwietnia lub w maju. Gęsto okrywają roślinę, tak pięknie kwitnący krzew od razu wpada w oko i nie pozwala przejść obok obojętnie.
OwoceOwoce żółte, jadalne. Nadają się głównie do przetworów, nalewek, dżemów, jako dodatek do herbaty. Mają wiele witaminy C, pektyn, soli mineralnych oraz kwasów organicznych. Mimo, że są twarde i kwaśne warto wykorzystywać je w kuchni.
Pora owocowaniaAromatyczne i twarde owoce dojrzewają w październiku. Ale cała jesień są ozdobą krzewu.
WysokośćNiski krzew dorastający do 1,2 m, mocno rozrasta się na boki.
Roczny przyrostRocznie może przyrastać o 1 m.
ZastosowanieRoślina szybko się rozkrzewia, może tworzyć niski żywopłot. Dodaje energii do ogrodu już wczesną wiosną. Owoce zastępują z powodzeniem cytrynę w herbacie, owoce nie nadają się do jedzenia na surowo, są zbyt kwaskowate.
MrozoodpornośćMożna okryć młodą roślinę w pierwszych roku po posadzeniu. Kolejne zimy roślina wytrwa bez szkód.
Stanowisko - GlebaPigwowiec nie jest rośliną wymagającą, poradzi sobie na każdej glebie, na stanowisku słonecznym. Świetnie znosi zanieczyszczenia powietrza, więc nadaje się do krajobrazu miejskiego.
PielęgnacjaPrzycinamy w celu rozkrzewienia, usunięcia zniszczonych pędów lub przerzedzenia zawsze po okresie kwitnienia. Roślina nie wymaga specjalnych zabiegów.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Pigwowiec japoński jest w doniczce c2, wysokości ok. 30 cm.Silnie rozkrzewiona i ukorzeniona

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: