Obniżka! Morwa czarna Zobacz większe

Morwa czarna

Morus nigra


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

10,90 zł

-4,00 zł

14,90 zł brutto

Opis

SADZONKA MORWA CZARNA W DONICZCE P9

Morwa czarna to wysoki krzew lub niskie drzewo, wykorzystywana również jako żywopłot. Ma smaczne, słodkie owoce, wykorzystywane w kuchni do robienia dżemów, likierów, soków, nalewek, spożywania na surowo. Kształtem przypominają jeżyny.

Charakterystyka

KwiatyKwiaty bez wartości dekoracyjnej.
Pora kwitnieniaPora kwitnienia przypada na maj oraz czerwiec.
OwoceOwoce białe, później czerwone aż w końcu dojrzewają do koloru czarnego. Przypominają kształtem jeżynę. Są słodkie, soczyste i orzeźwiające. Należy je szybko zbierać gdyż dojrzałe opadają.
Pora owocowaniaOwoce dojrzewają od lipca do sierpnia.
LiścieLiście zielone, jesienią barwią się na żółto. Tworzą cień i szczelnie odgradzają nas od sąsiadów.
WysokośćDorasta do 15 m jako niecięte drzewo. Pedy można formować w kształt żywopłotu, wtedy wymagane jest cięcie raz lub dwa razy do roku.
Roczny przyrostRocznie roślina przyrasta o 1-1,5 m.
ZastosowanieSzerokie zastosowanie morwa czarna znajduje w kuchni do wyrobów marmolady, soków, syropu. Owoce można jeść na surowo, a sok może być wykorzystywany jako barwnik spożywczy.
MrozoodpornośćMniej mrozoodporna niż morwa biała, dlatego polecana głównie w cieplejsze rejony Polski.
Stanowisko - GlebaMorwa świetnie rośnie na glebach mało wymagających, lekkich, znosi gleby podschnięte, zanieczyszczenia powietrza. Wymaga stanowiska słonecznego.
PielęgnacjaNiecięta roślina rośnie w formie drzewa, przycinana mocno się krzewi i rośnie jako krzew lub doskonale nadaje się do formowania w kształcie żywopłotu. Łatwo ja uprawiać , nie choruje, jest bezproblemowa.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Morwa czarna jest w doniczce P9, wysokości ok. 30-60 cm.