Obniżka! Morwa biała Zobacz większe

Morwa biała

Morus alba


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

10,90 zł

-4,00 zł

14,90 zł brutto

Opis

SADZONKA MORWA BIAŁA W DONICZCE P9

Morwa biała to wysoki krzew lub niskie drzewo, często wykorzystywane jako żywopłot, gdyż przycinane łatwo się krzewi i szczelnie tworzy osłonę. Owoce morwy obniżają poziom cukru we krwi, pomagają przy przeziębieniach, a także stosowane są do wspomagania przy odchudzaniu. Owoce można jeść na surowo lub wykorzystywać do produkcji soków, przecierów, nalewek czy dżemów.

Charakterystyka

KwiatyKwiaty nie mają wartości dekoracyjnej, są zielonożółte.
Pora kwitnieniaKwitną w maju. Do owocowania wystarczy jedna roślina.
OwoceOwoce przypominające maliny, białe, słodko-mdłe o właściwościach dietetycznych, leczniczych. Herbata z liści wspomaga odchudzanie, obniżaj poziom cukru w organiźmie, wysokie ciśnienie oraz cholesterol.
Pora owocowaniaRoślina owocuje w lipcu. Dojrzałe owoce naleąy szybko zebrać bo długo pozostawione na pędach opadną.
LiścieLiście szczelnie osłaniają od słońca. Pojawiają się dopiero w maju, ale szybko okrywają pędy, a jesienią przebarwiają się na żółto.
WysokośćNiecięta rośnie w formę drzewa, dorasta do 15 m. Natomiast regularnie przycinana tworzy wysoki krzew lub szczelnie okryty liśćmi żywopłot.
Roczny przyrostRocznie wytwarza pędy o długości 1-1,5 m.
ZastosowaniePolecana do dużych ogrodów jako drzewo lub do mniejszych jako krzew lub żywopłot. Z liście parzy się herbaty, owoce są zjadane na surowo, wykorzystywane na likiery, soki, nalewki, przeciery.
MrozoodpornośćWystarczająco mrozoodporna w polskim klimacie, pędy mogą przemarzać ale szybko się regenerują.
Stanowisko - GlebaStanowisko słoneczne, lekkie, żyzna gleba lub nawet piaszczysta, krzew wytrzymuje podsuszanie, zanieczyszczenia powietrza.
PielęgnacjaCiąć lub nie w zależności od potrzeb. Cięty krzew mocno się krzewi. Nie ma wielkich wymagań, jest bezproblemowa i łatwa w uprawie.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Morwa biała jest w doniczce P9, wysokości ok. 10-20 cm.