Obniżka! Milin amerykański Zobacz większe

Milin amerykański Ursynów

Campsis radicans


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

12,90 zł

-3,00 zł

15,90 zł brutto

Opis

Przepięknie kwitnące pnącze, szczególnie w południowej Europie, aczkolwiek w Polsce ma też swoich zwolenników. I nie bez powodu, bo w okresie kwitnienia nie można oderwać oczu od kwiatów w kształcie trąbek zebranych po kilka na szczycie pędów. Ciekawostką jest, że miliny są uwielbiane przez kolibry - szkoda, że u nas nie występują.

Charakterystyka

KwiatyUrocze duże kwiaty barwy pomarańczowej wielkość do 8 cm. Zebrane w pęczkach kwitną na końcówkach pędów. Kwitną już w drugim roku od posadzenia.
Pora kwitnieniaVII-IX
LiścieBujnie rozrastające się pnącze, z mnóstwem liści i kwiatów, szczelnie okrywające podporę.
WysokośćDorasta do 6-10 m.
Roczny przyrostW sprzyjających warunkach rośnie nawet 4 m w ciągu roku. W mniej sprzyjających od 1-3 m.
ZastosowaniePnącze porasta ogrodzenia, kratownice, altany, pergole, bramki, trójnogi, słupki itp. Polecany do większych ogrodów gdyż mocno się rozrasta. W mniejszych ogrodach należy kontrolować jego wzrost.
MrozoodpornośćCałkowicie mrozoodporny w Polsce, w przypadku mroźniejszych zim odbija od korzeni. Kwitnie nawet w Suwałkach. Miliny późno rozpoczynają wegetację - dopiero w maju, ale już w lipcu tworzą gęstą osłonę z liści.
Stanowisko - GlebaWymagane jest stanowisko ciepłe, słoneczne i osłonięte od wiatrów. Gleba średnio żyzna, obojętna, przepuszczalna.
PielęgnacjaPierwsze dwa lata od posadzenia okrywać podstawę u nasady. Ciąć na przełomie marca i kwietnia nad 2.-3. pąkiem. Latem można wycinać pędy nadmiernie rozrastające się.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka w pojemniku P9, wysokość ok. 5-10 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: