Wyprzedaż! Jagoda kamczacka Nimfa Zobacz większe

Jagoda kamczacka Nimfa

Lonicera kamtchatica Nimfa


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

4,90 zł

-5,00 zł

9,90 zł brutto

Opis

Odmiana o bardzo smacznych, słodkich i aromatycznych owocach. Owoce jagody kamczackiej dojrzewają jako pierwsze z roślin owocowych w Polsce, jeszcze przed truskawkami, tj. w pierwszej połowie czerwca. Mają wartości lecznicze, dietetyczne, polecane do jedzenia na surowo, suszenia, mrożenia, do ciast, jogurtów, na soki, powidła, konfitury, dżemy, do galaretki.

Charakterystyka

KwiatyPojawiają się w pierwszych ciepłych dniach roku. Lekkim zapachem przyciągają owady aby je zapylały. Kwiaty w kolorze kremowo-żółtym.
Pora kwitnieniaNa krzewie pojawiają się już w kwietniu.
OwoceSłodkie, soczyste, ciemnogranatowe owoce mające wiele zastosowań w kuchni. Dzięki zawartości wielu witamin oraz minerałów są dietetyczne, zdrowe i lecznicze. Nie opadają w krzaka.
Pora owocowaniaOwocują już w pierwszym tygodniu czerwca. Aby przedłużyć ich używalność w kuchni można je zamrozić lub ususzyć. Będą pysznym dodatkiem do ciast, jogurtów, galaretek, musli, lodów.
WysokośćOdmiana dorastająca do 1,6 m oraz 1,3 wszerz.
Roczny przyrostRocznie tworzą się pędy o długości do 1 m.
ZastosowanieJagoda kamczacka ma wiele zastosowań, przede wszystkim jest bogatym źródłem kwasu askorbinowego, wzmacnia organizm, dzięki zawartości pektyn doskonale sprawdza się w kuchni.
MrozoodpornośćKrzew wytrzymuje mrozy do -45 stopni C, paki kwiatowe do - 8 stopni C, a młode pędy do -16 stopni C.
Stanowisko - GlebaWymaga gleby lekko kwaśnej, próchniczej, lekko wilgotnej, znosi podsuszanie. Lepiej plonuje na miejscu słonecznym, ale znosi również cieniste miejsca.
PielęgnacjaAby krzew lepiej plonował należy go sadzić obok innej odmiany, np. Wojtek. Nie wymaga cięcia - można przycinać pędy zniszczone lub w celu rozkrzewienia. Co 5 lat dobrze zrobić cięcie odmładzające. Jagody sadzić od siebie co 1,5-2,5 m.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Jagoda kamczacka Nimfa jest w doniczce P9, wysokości ok. 50-60 cm. Pędy silne, zdrewniałe.

Produkty powiązane