Jagoda kamczacka Wojtek Zobacz większe

Jagoda kamczacka Atut

Lonicera kamtchatica Atut


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

8,90 zł

Opis

Odmiana o soczystych, dużych owocach dojrzewających na początku czerwca. Po dojrzeniu, jagody nie opadają z krzewu dzięki czemu krzew nadaje się pod uprawy plantacyjne. Jagody można wykorzystać do jedzenia na surowo, do dżemów, konfitur, soków, do ciast, galaretek, suszenia i mrożenia.

Jagody kamczackie to mrozoodporne krzewy, łatwe w uprawie, bez szczególnych wymagań glebowych.

Charakterystyka

KwiatyKremowo- żółte pąki kwiatowe są miododajne i lekko pachnące. Zapylają je owady, głownie trzmiele. Wytrzymują przymrozki do -8 stopni C, co jest wystarczające na nasz klimat.
Pora kwitnieniaKwiaty pojawiają się na przełomie marca oraz kwietnia, chwilę po kilku pierwszych, ciepłych dniach w roku.
OwoceDuże owoce, o smaku słodko-kwaśnym, soczyste. Z jednego dorosłego krzaka można zebrać nawet 5 kg owoców. Zaczynają owocować w 2. roku po posadzeniu.
Pora owocowaniaDojrzewają na początku czerwca. Najwcześniej z krzewów owocowym, pojawiają się jeszcze przed truskawkami, dzięki czemu można szybciej mieć owoce w swoim ogrodzie.
LiścieSilnie rosnąca odmiana, dobrze się krzewi.
WysokośćDorasta do 1,7 m oraz 1,5 m wszerz. Jagody najlepiej sadzić od siebie co 1,5 -2,5 m.
Roczny przyrostRocznie jagoda potrafi przyrosnąć o 1 m.
ZastosowanieOwoce bogate w minerały oraz witaminy. Lecznicze, o wartości dietetycznej oraz profilaktycznej. Nadają się do jedzenia na surowo, mrożenia, suszenia, wykorzystywane na soki, dżemy, konfitury, do ciast.
MrozoodpornośćKrzewy wytrzymują mrozy do - 45 stopni C. Nawet młodych sadzonek nie trzeba okrywać na zimę. Jagoda kamczacka to krzew bezproblemowy w uprawie.
Stanowisko - GlebaDoskonale czuje się w miejscu słonecznym lub lekko cienistym. Znosi podsuszanie, ale najlepiej uprawiać ją na glebie próchniczej lub obojętnej, lekko wilgotnej.
PielęgnacjaCiąć tylko w celu rozkrzewienia lub usuwania uszkodzonych pędów. Aby uzyskać większy plon należy sadzić obok siebie co najmniej 2 różne odmiany kamczackiej.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka Jagoda kamczacka Atut jest w doniczce P9, wysokości ok. 40-60 cm. Wiele pędów, zdrewniałe i młode

Produkty powiązane