Chmiel zwyczajny Zobacz większe

Chmiel zwyczajny Aureus

Humulus lupulus


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

11,90 zł

Opis

Bujnie rosnące pnącze ogrodowe znane wszystkim z szyszek chmielowych, które używane są w medycynie oraz w produkcji piwa. Łatwa w uprawie roślina, mrozoodporna, odmiana Aureus o złotych liściach.

Charakterystyka

OwoceSzyszki pozyskiwane do produkcji piwa, również o wartości dekoracyjnej.
Pora owocowaniaVIII-IX
LiścieZielono żółte liście tworzą ładną kompozycję na podporze. Jesienią mogą się przebarwiać na kolor zielonopomaranczowy, jeśli rosną w słonecznym miejscu.
WysokośćRośnie do 4-6 m.
Roczny przyrost4-6 m osiąga w ciągu roku. Pędy obumierają zimą, najlepiej je przycinać u nasady, następnego roku ładnie odbijają.
ZastosowanieNadaje się idealnie do średnich oraz dużych ogrodów, szybko rośnie na pergolach, ogrodzeniach, po drutach, tyczkach itp. Gałązki z szyszkami fantastycznie wyglądają w bukietach dekoracyjnych, także suszonych.
MrozoodpornośćZdecydowanie mrozoodporna roślina do uprawiania na terenie Polski.
Stanowisko - GlebaStanowisko słoneczne lub półcieniste. Nie ma wymagań co do gleby, preferuje ziemie wilgotne. Dobrze rośnie nawet w miejscach wietrznych.
PielęgnacjaNależy przycinać pędy nad ziemią późną jesienią lub wczesną wiosną. Roślina ładnie odbija z dołu każdej wiosny, szybko rośnie i bujnie się rozrasta. Sadzonki sadzi się co 2-3 m od siebie.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzona w pojemniku P9, wys. ok 20-40 cm

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: