Wyprzedaż! Bluszcz pospolity Zobacz większe

Bluszcz pospolity 80 cm

Hedera helix


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

18,90 zł

Opis

SADZONKA BLUSZCZ THORNDALE W DONICZCE C2
Sadzonka bluszczu jest w doniczce C2 (2 litry), wysokość ok. 100 cm, powyżej 4 pędów, mocno ukorzeniony

Jedna z najstarszych roślin ogrodowych. Polecana do ogrodów jako roślina okrywowa, a dzięki korzeniom przybyszowym wspina się sama po drzewach, murach, ogrodzeniach, pergolach i kamieniach. Idealne pnącze do cienia oraz półcienia.

Charakterystyka

KwiatyKwitną tylko dojrzałe, kilkunastoletnie egzemplarze.
Pora kwitnieniaIX-XI
LiścieCiemnozielone wiosną i latem, jesienią i zimą brązowozielone. Zimozielone, utrzymują się cały rok.
WysokośćDorasta nawet do 30 m, jednak potrzebuje na to naprawdę dużo lat, gdyż jego przyrost roczny jest niewielki.
Roczny przyrostRoślina rośnie bardzo powoli, 0,5-1 m w ciągu roku. Jednak warto poczekać gdyż starsze egzemplarze fantastycznie wyglądają zimą, kiedy to bluszcz nie gubi liści.
ZastosowanieZnany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Obsadzało się nim dworki, kamienice, klasztory oraz zamki. Dziś bluszcz sadzi się na drzewach, murach, ścianach domów, na cmentarzach, pergolach oraz jako roślina okrywowa po ziemi.
MrozoodpornośćZupełnie mrozoodporny jednak w mroźniejsze zimy może nadmarzać.
Stanowisko - GlebaStanowisko zdecydowanie cieniste lub półcieniste, aczkolwiek radzi sobie w miejscach słonecznych oraz wilgotnych. Można go uprawiać na każdej glebie jednak najlepiej toleruje wilgotną, próchniczą ziemię.
PielęgnacjaNie wymaga cięcia, jednak można go przycinać cały okres wegetacyjny w celu usunięcia nadmiernie rozrastających się pędów lub uszkodzonych. Po posadzeniu dobrze jest wyściółkować korą podstawę bluszczu. Bluszcz sadzi się co 30-50 cm.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka bluszczu jest w doniczce C2 (2 litry), wysokość ok. 80 cm, powyżej 2 pędów, mocno ukorzeniony

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: