Wyprzedaż! Bluszcz pospolity Zobacz większe

Bluszcz domowy

Hedera helix


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

18,90 zł

Opis

Sadzonka bluszczu jest w doniczce C2 (2 litry), wysokość ok.80 cm, powyżej 3 pędów, mocno ukorzeniony

Jedna z najstarszych roślin ogrodowych. Polecana do ogrodów jako roślina okrywowa, a dzięki korzeniom przybyszowym wspina się sama po drzewach, murach, ogrodzeniach, pergolach i kamieniach. Idealne pnącze do cienia oraz półcienia.

Charakterystyka

LiścieCiemnozielone, zimozielone, utrzymują się cały rok.
Roczny przyrostRoślina rośnie bardzo powoli, 0,5-1 m w ciągu roku. Jednak warto poczekać gdyż starsze egzemplarze fantastycznie wyglądają zimą, kiedy to bluszcz nie gubi liści.
ZastosowanieZnany już w starożytnej Grecji i Rzymie. Obsadzało się nim dworki, kamienice, klasztory oraz zamki. Dziś bluszcz sadzi się na drzewach, murach, ścianach domów, na cmentarzach, pergolach oraz jako roślina okrywowa po ziemi.
MrozoodpornośćBluszcz wymarza w gruncie dlatego jest polecany do uprawy w domu w doniczkach lub w tunelu.
Stanowisko - GlebaStanowisko zdecydowanie cieniste lub półcieniste, aczkolwiek radzi sobie w miejscach słonecznych oraz wilgotnych. Można go uprawiać na każdej glebie jednak najlepiej toleruje wilgotną, próchniczą ziemię.
PielęgnacjaNie wymaga cięcia, jednak można go przycinać cały okres wegetacyjny w celu usunięcia nadmiernie rozrastających się pędów lub uszkodzonych. Po posadzeniu dobrze jest wyściółkować korą podstawę bluszczu.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikSadzonka bluszczu jest w doniczce C2 (2 litry), wysokość ok. 80 cm, powyżej 3 pędów, mocno ukorzeniony