Wyprzedaż! Aronia czarna Zobacz większe

Aronia czarna

Aronia melanocarpa


Oczekiwanie na dostawę

Cena:

9,90 zł

-3,00 zł

12,90 zł brutto

Opis

Ciemnogranatowe owoce dobre na nalewki, soki, dżemy, marmolady, do suszenia.

Owoce aronii zawierają dużą ilość antocyjanów, fenolokwasy, garbniki, pektyny, witaminy C i P oraz sole mineralne: potas, wapń, fosfor,magnez, żelazo i pierwiastki śladowe: jod, mangan, molibden

 - PRAWDZIWA APTEKA NA KRZAKU.

Owoce aronii czarnej poleca się w leczeniu nadciśnienia tętniczego, arteriosklerozie, katarze żołądka oraz żylaków odbytu. Owoce aronii zawierają do 5000 mg witaminy P, podczas gdy w owocach uprawianych tradycyjnie na terenie Polski zawartość tej witaminy nie przekracza kilkudziesięciu mg. Po mrożeniu owoców witamina P zachowuje swoją pełną aktywność.

Charakterystyka

KwiatyKwiaty pojawiają się wiosną w kolorze białym.
Pora kwitnieniaKwitnie w maju.
OwoceCiemnogranatowe owoce o słodkim i aromatycznym miąższu. Wykorzystywane do dżemów, soków, nalewek, jako barwnik spożywczy. Owoce lecznicze. Aronia nazywana jest apteką na krzaku.
LiścieZielone liście, jesienią przebarwiają się na czerwono i pomarańczowo. Krzew uprawiany nie tylko ze względu na owoce ale również liście dodające jesienią uroku.
WysokośćDocelowa wysokość aronii to 2-2,5 m.
MrozoodpornośćCałkowicie mrozoodporna, do -35 stopni C.
Stanowisko - GlebaNa tereny podmokłe oraz suche. Stanowisko słoneczne do półcienistego. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.
Wysokość sadzonki oraz pojemnikAronia w pojemniku C2 - 2 litry, wysokość ok. 60 cm, rozkrzewiona.